P

Postanom
Blog

YENİ VİDEO TABANLI SOSYAL MEDYA PLATFORMU YURON YOUTUBE'DAN DAHA HIZLI BÜYÜYOR

 

Yeni bir sosyal medya platformu, insanları zincirlenmiş sohbetler aracılığıyla otantik bir şekilde birbirine bağlamayı amaçlıyor.
Londra merkezli sosyal video platformu YurOn, insanları yeni bir özçekim yöntemiyle birbirine bağlayan, kullanıcıların sorular sorduğu ve kendilerine ait kısa video klipler yayınlayarak yanıtladığı yeni bir video platformudur.
YurOn, bu yılın başındaki lansmanından bu yana birkaç ay içinde, şu anda YurOn'da günde Twitter'dan daha fazla zaman geçiren ve şimdiden 100.000'den fazla izlenme ile 5.000'den fazla video oluşturan 5.000'den fazla kullanıcıyı kendisine çekti. Bu büyüme ise YouTube'un aynı aşamada sahip olduğundan daha fazla.
Platform, "kendimizin daralmış prizmasından, katkıda bulunmaktan daha fazlasını seyretmek" için yaratıldı. Özgün etkileşimi teşvik eden bir platform olmak istiyor.
Şirket, önemsediğiniz ortak ilişkileri güçlendirmek için bir sistem kurmak istiyor. Topluluk daha sonra her kişi için önemli olan deneyimlere katılabilir ve paylaşabilir.
YurOn'da, cevaplamak istediğiniz bir soruya göz atın ve bir video klip gönderin. https://yuron.io/ topluluğundaki herkes de bir video dizisi oluşturarak yanıt verebilir. Bir konuşma başlatmak, Bana Her Şeyi Sor (AMA) göndermek veya birlikte bir skeç oluşturmak için 30 saniyelik videonuz var.
Platform, kullanıcıların Seedrs crowdfundung sitesi aracılığıyla YurOn'un bir kısmına yatırım yapmalarına ve sahip olmalarına izin veriyor, bu da yatırımcılara 10 $ gibi düşük bir fiyata bir YurOn parçasına sahip olma şansı veriyor. İOS ve Android uygulaması ise mağazalarından indirilebilir.

YurOn'un ön plana çıkan özellikleri şöyle:
Çok çeşitli konularda sohbetler oluşturan video kliplere sahiptir.
İlgilendiğiniz konuları arayabilir veya sadece sorular ve cevaplar arasında gezinebilirsiniz.
Filtreler, özel ölçümler veya doğrulama odaklı algoritmalar yoktur.
Bir sohbette biriyle konuştuğunuz gibi ekrana konuşan insanları görüyorsunuz.
Yüz yüze sohbetten çok eşzamansız bir AMA dizi video dizisi gibi görünüyor.
Bununla birlikte, bu, doğal özgünlüğüne katkıda bulunuyor gibi görünüyor ve her yaştan gerçek insanı soru sormaya ve bağlantı kurmaya teşvik ediyor.
Platform ayrıca, satın alınabilir özel içerikle video oluşturucular konularından para kazanmaları için yeni yollar geliştiriyor.
Kullanıcıları, ilgi duydukları kişiler ve ünlülerle özel başlıklara erişmek için ödeme yapmaya teşvik etmeyi planlıyor. İşletmeler ayrıca bir fikri test etmek, pazar araştırması, işe alım ve referanslar için kullanıcılardan video geri bildirimi almak için ödeme yapabilirler.

YurOn projesinin, sosyal medya paylaşım ekosistemi üzerindeki getirilerini önümüzdeki günlerde daha iyi göreceğiz.

YurOn CEO'su Marine Mallinson, "Sosyal medya bizi mutsuz ediyor. YurOn bunu düzeltiyor. YurOn'da merakı toplulukla ödüllendiriyoruz."
Kullanıcılara istediklerini vermek ve çabaları için onları ödüllendirmek, başarılı olacağı kesin bir iş modelidir. Kullanıcılar sosyal devlerin verilerini toplamasından bıkıyor ve "Gözetim Kapitalizmi" ne karşı korkuyorlar.
Kullanıcılara görmek ve yapmak istediklerini verme konusunda kontrolü vermek, platformla daha etkili bir şekilde etkileşim kurmalarını sağlayacaktır. Ve bu kesinlikle yenilikçi bir kazanım olacak.
Sosyal medya programı Postanom, çıkmış olduğu bu yolda YurOn ekibine başarılar diler.

 

Loading