P

Postanom
Blog

YENİ SOSYAL MEDYA PLATFORMU: AllSocial

İşte yeni bir sosyal medya girişimi daha: AllSocial. Sansür nedir bilmeyen ve herkes için tasarlanmış yeni bir sosyal medya platformu. Aşağıda, AllSocial için iş geliştirme faaliyetlerini yürüten Rolfe Carawan ile yapılan röportajı sizler için yayınlıyoruz:

Rolfe Carawan: Burada olmaktan heyecan duyuyorum Daniel. Beni kabul ettiğin için teşekkürler.

Davis: Yani, AllSocial, bu yeni bir sosyal medya platformu.

Carawan: Kesinlikle.

Davis: [AllSocial], Facebook ve Twitter ile bazı benzerliklere sahip, ancak bazı önemli farklılıklar var. Bunlara girmeden önce, bu yeni sosyal medya platformuna başlamanın ana motivasyonunun ne olduğunu öğrenebilirmiyim?

Carawan: Peki, sorduğun için teşekkürler. Bilirsin, Başkan Obama halkın ilgisini çekmek için sosyal medyayı kullanmakta çok başarılı olduktan sonra, şirketimizin sahipleri bunun ülkeyi bir konuşmaya nasıl dahil edeceğini gördü ve kendi platformumuzu inşa etmek ve kendi işimizi kurmak istedik.

Çok başarılı olan, gerçekten çok mutlu olduğumuz bazı yayınlarımız var ve bireyler, gruplar, tanıtım veya öncülük oluşturma veya bunun gibi şeyler için çok fazla pazarlama yapıyoruz. Tüm bunlar sosyal medya aracılığıyla gerçekleştiriliyor.

Hayalimiz tüm öncül ve vizyon, tüm Amerika’ya gerçekten ulaşabilecek bir sosyal medya şirketi oluşturmak ve görüşlerimiz ile fikirlerimiz ve inançlarımızın sosyal medyada yer alabilmesi için Amerika’yla konuşabilmekti.

Davis: Bildiğin gibi pek çok insan, pek çok muhafazakar görüşün ve paylaşımlarının diğer sosyal ağlarda kesintiye uğradığını gördük. Birinin Facebook'taki “Topluluk Standartları İhlali” ne takılması an meselesi.

Yani, AllSocial ile bunların hiçbiri olmayacak mı?. Uygunsuz materyallerin ötesinde herhangi bir şeyi sansürleyen standartlarınız var mı?

Carawan: Kesinlikle. Yaptığımız şey, temelde sansürsüz bir platform oluşturmaya çalışmak. Orada oturup insanların ne konuştuklarını dinlemek zorunda kalmamak ve her şeyi mahvetmek istemiyoruz.

Ancak, asıl sorun şu ki; kesinlikle pornografi, şiddet teşviki veya birisine doğrudan tehdit olmayacak. 

Temel olarak, Disney’in filtrelemesini yapan şirket ile çalışıyoruz. Ayrıca, herhangi bir zamanda, içeriği görmek ve işaretlemek üzere yaklaşık 20.000 göze sahip bir yedek şirketimiz mevcut.

Tüm bu önlemlerin yanında asıl en iyi koruma izleyicilerimiz ve üyelerimizdir. İçerik yayınlayan AllSocial üyeleri paylaşımları rapor edebilir ve hemen engelleyebilirler.

Davis: Doğru.

Carawan: Hiçbir şey mükemmel olmayacak.

Davis: Tabi.

Carawan: Herkesi tatmin edemeyeceğiz ancak ama biz AllSocial platformunu; insanların düşüncelerini ve fikirlerini paylaşabilecekleri ve yasaklanma korkusu duymadan vicdanlarını gerçekten ifade edebilecekleri akıllı bir sosyal medya platformu olarak görüyoruz.

Davis: Anlıyorum. Facebook'un çok fazla önem verdiği şeylerden biri insanların verilerini satmak. Bu gerçekten onların gelir modeli içine inşa edilmiştir. Bundan para kazanıyorlar. AllSocial nasıl farklı? Gelir modeli nedir?

Carawan: Peki, sorduğun için teşekkürler. Her şeyden önce, insanların gizliliğini korumak istiyoruz, bu nedenle kimsenin verilerini satmayacağız ve onu korumak için elimizden gelen her şeyi yapacağız.

Gelir modelimiz ise çok basit. Bir profil akışında her altıncı ya da yedinci gönderi bir reklam olacak. İnsanlar bu reklemları sadece geçip gidebilirler veya belki bir göz atabilirler. Böylece AllSocial'ı devam ettirmek ve büyümek için reklam gelirlerini kullanacağız.

Davis: Ayrıca anladığım kadarıyla kullanıcılar profillerinin içeriğini sürekli artırmak zorunda kalmayacaklar? 

Carawan: Kesinlikle. Bakın, AllSocial'ın sosyal medyanın olması gerektiği gibi olduğunu düşünüyoruz.

Ayrıca organik erişimin veya insanların materyallerini paylaşarak elde ettikleri serbest erişimin azaldığını gördük. Dört ya da beş yıl önce, paylaştığınız kişilerin %20 ila 25'ine sahip olacaktınız. Bu yüzden, eğer yeteri kadar içerik yolladıysanız, insanların çoğunluğu onu görecek, en azından mantığımızın söylediği şey bu.

Yapacağımız şey, temel olarak, izleyicinizi oluşturacaksınız ve AllSocial içine bıraktığınız her gönderinin % 100'ünü sıralı ve zamanında biz paylaşacağız.

Davis: Etkileyici. 

Daniel: Harika, peki, bana kullanıcı deneyiminden biraz daha bahset, çünkü Facebook ve Twitter’la bazı benzerlikler olduğunu biliyorum, ama platformda olduğun gibi, nasıl bir şey? Bunun temel özellikleri nelerdir?

Carawan: Yapmaya çalıştığımız şeylerden biri de onu gerçekten kolaylaştırmak. Ve böylece yukarı çıkıp profilinizi oluşturabilirsiniz ve ayrıca oturum açarken ilgi duyabileceğiniz üç alan da oluşturacaksınız. Ve bu, ne isteyebileceğiniz konusunda bizi bilgilendirecek.

İlk giriş yaptığınızda, sadece “artı” düğmesine basıp ve küçük bir gönderi yapacaksınız. Başka bir platformdan yeniden gönderdiğiniz veya oradan kaynaklanan bir şey olabilir. Amaç, gönderileri senkronize etmek.

Daniel: Ah evet, her şeyi senkronize et.

Carawan: Evet, hepsini senkronize et. Sadece feed'i görünce başlayacağız, gerçekten temiz ve gerçekten çok hoş ve sadece yorumlarınızı veya beğenilerinizi yapacaksınız.

Ve mühendislerle konuştuğumda, “Facebook gibi değil mi?” Dediler ve “Hayır, bu konuda Twitter'a daha çok benziyor” dediler. Dolayısıyla, mevcut platformların her birine benziyor aslında.

Davis: Peki, insanlar kayıt olmakla ilgilenirse, bunu nasıl yaparlar?

Carawan: Çok basit. “AllSocial” bir kelimedir ve eğer onlinesanız ve kaydolursanız AllSocial.com adresine gidebilirsiniz. Kullanıcı adınızı, şifrenizi, e-posta adresinizi girin. Size bir e-posta gönderilecek - devam edelim ve gerçek bir insan olduğunuzu ve bazı robotlar olduğunuzu doğrulayalım - ve size geri gönderecekler. Açın ve e-posta adresinizi ve şifrenizi girin ve paylaşmaya başlayın.

Diğer kısmı telefonunuzda. App store'ınıza gidin "AllSocial" kelimesini yazın, böylelikle  bölüştürürseniz tüm sosyal şeylerle ilgili çılgınca şeyler görürsünüz - ve iki sütunu olan güzel simgeye gelir. Üzerinde birden fazla renk var. Çok güzel.

Diğer bir kısmı da, sadece sizin yaptığınız gibi gönderip fotoğraflarınızı veya hikayelerinizi paylaşmak ya da paylaşmak istediğiniz şeyleri değil, arkadaşlarınızı davet etmek de çok kolaydır.

Profilinizee girersen ve yüzünü gösteren küçük simgeye basarsanız, "Profil Profili" ve "Arkadaşlarını Davet Et" seçeneklerini seçerseniz, oraya girebilirsin ve arkadaşlarına erişebilirsen, o zaman sadece onları tıklarsanız, küçük bir e-posta oluşturur ve ona gönderirsiniz, onları davet eder ve “Gel AllSocial’da bana katılın” diyebilirsiniz.

Bu yüzden herkesin AllSocial'ın bir parçası olmasını kolaylaştırmaya çalıştık.

Davis: Çok heyecan verici bir proje ve önümüzdeki aylarda nereye gideceğini görmek için sabırsızlanıyoruz. Rolf, zaman ayırdığın için çok teşekkür ederim.

Carawan: Teşekkürler Daniel.

 

Biz de AllSocial platformunun takipçisi olacak ve bu yeni sosyal medya ağının sosyal medya siteleri yazımızdaki diğer popüler sosyal ağlar arasında yerini alıp almayacağını göreceğiz.

Loading