P

Postanom
Blog

TWITTER YENİ REKLAM BİÇİMİ 'CAROUSEL' DEVREDE


Twitter dün, reklam biçimi seçeneklerine yeni bir ekleme yaptığını duyurdu. Twitter'ın yeni Carousels formatının piyasaya sürülmesiyle, pazarlamacılar artık bir reklama altı adede kadar resim veya video ekleyebilir.

Carousel reklamları, özellikle Facebook ve Instagram'da olmak üzere uzun yıllardır diğer sosyal platformlarda reklam veren pazarlamacılar için popüler bir seçim olmuştur. Peki neden? Çok basit. Sosyal medya pazarlama alanında görevli olan pazarlamacılar Carousel reklamlarını kullanırken olumlu sonuçlar alıyor. Bunu kanıtlamak için, herhangi bir Carousel reklam çalışmasına bakın ve bu reklamların standart, statik resimli reklamlardan önemli ölçüde daha iyi performans gösterdiğini göreceksiniz.

Araştırmalar göstermiştir ki; Facebook ve Instagram'daki Carousel reklamları, işletmeler için tek resimli reklamlara göre 10 kat daha fazla web trafiği sağlamaktadır. Ayrıca, Carousel reklamlarının tek görsellere göre %72 daha yüksek tıklama oranı sağladığını bildiren bir Facebook çalışması vardır.

Bu reklamlar olumlu sonuçlar verir ve reklamverenler bu biçimi kullanma seçeneğine sahip olmayı sever.
Twitter, reklam seçeneklerini yükseltme kararını vermeden önce, şirket bu istatistiklerin ve başarı hikayelerinin diğer platformlarda olduğu gibi Twitter'da da çalıştığından emin olmak istedi. Twitter, lansmandan önce kapsamlı testler yaptı ve sonuçta Carousel reklamları platforma eklemeyi uygun gördü.

Mobil Pazarlamacılar için oluşturulan raporda şu sonuçlar dikkat çekiyor:
"Carousel uygulama reklamları, tek öğeli biçimlere kıyasla gösterim başına yükleme sayısını ortalama %24 artırırken, web sitesi Carousel reklamları ortalama tıklama oranını yaklaşık %15 artırdı."

Twitter'a göre Carousel reklamlarının bazı önemli faydaları şöyle:
"Twitter'daki Carousel reklamlar, pazarlamacıların yeni kitlelere ulaşmasına ve kullanıcıları birden çok resim veya video aracılığıyla web sitelerine veya uygulamalarına çekmelerine yardımcı oluyor. Yani hepsi tek bir reklamda.

Daha yaratıcı alan ve esneklikle, çeşitli ürünler arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapabilir, belirli özellikleri vurgulayabilir veya 2 ila 6 Carousel kartta gelişen bir marka hikayesi anlatabilirsiniz. "

Çok resimli stil reklam, kullanıcıların katılımını teşvik eder. İnsanlar, en azından marka bilinirliğine yardımcı olan reklamınıza bakmak ve onunla etkileşim kurmak için daha fazla zaman harcayacaklardır.

Carousel tipteki reklamlar, çeşitli hedeflere ulaşmak için kullanılabilir: Web trafiği, katılım, marka bilinirliği vb.

Bunlar, oluşturulması kolay reklamlardır. Diğer resim ve video formatlarımızla aynı basit adımları ve yaratıcı özellikleri takip ederek, yaratıcılığa ve hikayenize odaklanmanız için zaman tanırlar.

Diğer reklamlara benzer şekilde Twitter, reklam stratejinizi test etmenize, öğrenmenize ve ayarlamanıza yardımcı olacak analizler ve güçlü bir metrik sunar.
Carousel reklamlar artık dünya genelinde mevcuttur. Pazarlamacılar bu reklamları sosyal medya platformların reklam yöneticilerinden veya reklamları yönetmek için geliştirilmiş herhangi bir sosyal medya programı aracılığıyla oluşturabilirler.

Daha fazla bilgi için Twitter sitesindeki resmi reklam duyurularına bakabilirsiniz.

Loading