P

Postanom
Blog

Sosyal medya ve Lifesaver Projesi 12 yaşındaki kayıp çocuğun bulunmasına yardım etti

Sosyal medya bazen çok güzel işlere imza atılmasına yardımcı oluyor. İşte buna yeni bir örnek:

Nathan Amato kaybolmuştu ve 12 yaşında bir çocuktu. Bir itfaiyeci, sosyal medya ve Project Lifesaver programındaki özel teknoloji sayesinde Çarşamba gecesi bulundu.

Polis, Nathan Amato'nun sabah 7:45 civarında kaybolduğunu söyledi. Onu sabah 10:30 civarında Ralston'da buldular. Nathan'ın annesi Melissa, otizm ve diğer davranış bozukluklarından muzdarip olduğunu söyledi.

Anne Melissa yaptığı açıklamada, “Buradaki caddenin karşısındaki parkta oynamasına izin verdim. Yeni doğan torunumu tutuyordum ve nihayetinde onu hiçbir yerde bulumadık” dedi. "Tüm bu olanlar yaklaşık 2 dakika içinde gerçekleşti." diye devam etti.

Melissa, La Vista polisini aradı.

La Vista Polis Şefi Bob Lausten, "Bisiklete biniyordu ve yaklaşık iki buçuk saattir ortalarda olmadığını öğrendik." dedi.

Nathan, Proje Lifesaver adlı bir programın parçası. Bileğinde işaretli bir izleme cihazı takıyor. Bu cihaz, kayıp kişinin konumunun tespit edilmesinde kulanılıyor. 

Şef Lausten “Aslında genç adamın bulunduğu blokta bir ekibimiz vardı” dedi.

Görevde olmayan bir itfaiyeci Amato'nun Facebook'taki fotoğrafını gördü ve polis çağırdı. Bu, polisin izleme cihazını kullanarak Amato'yu bulmak için daha da yakınlaşmasına yardımcı oldu.

Bu başarılı arama - bulma işleminin ardından Omaha Emniyet Müdürlüğü, şu anda Project Lifesaver ile bir ortaklık kurmaya çalışıyor.

Postanom sosyal medya programı olarak Project Lifesaver ekibini bu başarılı çalışma için tebrik ediyoruz.

 

 

Loading