P

Postanom
Blog

Sosyal Medya Paylaşımlarında Görsel Eklentilerin Hazırlanması

Sosyal Medya üzerinde yaptığımız paylaşımlarda takipçi kitlesinin beğenilerini dikkate almalıyız. Herhangi bir konu ile ilgili yaptığımız yaptığımız paylaşımlarda görsel eklentiler çok önemlidir. Takipçiler paylaştığımız görselde kalite çekim , profesyonel teknik dokunuşlar ve kusursuz planlama  yapıldığını görmek ister. Görsel paylaşımlarda ,  ister fotoğraf,  ister video olsun özel ve benzersiz olmalıdır. Fotoğraflarda yüksek çözünürlükte çekimler yapılmalıdır. Fotoğrafın ışık ayarlarının ve genel  fotoğrafçılık kurallarına uygun olduğundan emin olmalıyız. Video çekimleri ise yine yüksek çözünürlükte ve gerekirse HD kalitesinde görüntüler olmalıdır. 

Fotoğrafları hazırlarken Marka ve ürün ön planda olmalıdır. Eğer studio ortamında çekim yapılıyorsa fotoğraflar photoshop yardımıyla profosyonel olarak düzeltmeler yapılmalıdır. Dekope işlemi kusursuz  olmalıdır. Arka fonda veya fotoğraf üzerinde mutlaka markanın işlenmiş olması gereklidir. Sosyal medyada paylaşılan bir görsel elden ele geçtiğinden markanın bulunması sizin amacınız olan reklam faaliyetinin gerçekleşmesini sağlamaktadır.

Video çekimleri yine profesyonel ekipmanlar ile uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Kurgu ve senaryo önceden planlanmalı mekan ve kişi seçimleri uzman bir ekip tarafından yapılmalıdır. Ürün ve Marka Video içerinde sürekli olarak göz önünde olmalıdır. Sosyal medya reklamlarında marka ve ürünü bilinç altına kazımak çok önemlidir. 

Loading