P

Postanom
Blog

Sosyal Medya Ağı Twitter'dan Aşılamaya Destek

Sağlık konusu hepimiz için önemli bir konu. Sosyal medya sitelerinin de bu konuda hassas davranmaları oldukça önemli bir gelişme. İşte son günlerde Twitter'da bu konuda bir yeniliğe imza attı.

Bu geliştirme ile birlikte aşılama hakkındaki yanlış bilgilendirmelerin önüne geçilmek amaçlanıyor. Twitter, içinde aşı ve aşı yapmak ile ilgili aramalar gerçekleştirildiğinde, bulunan sonuçları aşı hakkında resmi olarak bilgi verebilecek güvenilir sitelerden elde etmek gibi bazı önlemler almaya başladı. Örneğin Amerika Birleşik Devletleri'nde Sağlık ve insan hizmetleri bölümü ile yapmış olduğu işbirliği ile aşı konusunda yapılan aramalarda resmi kurumun web sitesine (https://www.vaccines.gov) yönlendirmeler gerçekleştiriliyor. Bu uygulama şöyle çalışıyor: Aşılama ile ilgili bir kelime aratıldığında kullanıcıya bu konuda en güvenilir sonuçlara ulaşmak isteyip istemediği ile ilgili sorulan sorunun ardından, eğer kullanıcı bu olumlu gelişmeye  "Evet" yanıtını verirse resmi siteye yönlendirme yapılıyor.

Uygulama şu anda IOS, Android cihazlar için ve mobil.twitter.com adresi kullanıldığında Amerika Birleşik Devletleri, Japonya, Kanada, Kore, Brezilya, Singapur ve Endonezya ülkeleri için kullanılabilir durumda.

Buna benzer uygulamalar daha önce de diğer popüler sosyal ağlar tarafından uygulamaya alınmıştı. Bu konuda Pinterest aşılama karşıtı aramalarla ilgili bir kısıtlama getirmişti. Yine YouTube ve Facebook'ta buna benzer uygulamaları devreye almışlardı.

Loading