P

Postanom
Blog

SEO'nun Son Trendi

Google, arama doğruluğunu sürdürmek, iyileştirmek için her zaman bir algoritma kullanır. Google'ın içeriği zayıf siteleri görmezden gelme eğilimi artmaktadır. İçerik olarak çok az değerde olduğunu belirlediği yaklaşık 100 milyon websitesi Google'ın dizininden silinmiş bulunmaktadır. Eskiden kullanılan konvansiyonel SEO önlemlerini artık kullanamıyoruz. Özellikle son 1-2 yılda SEO pazarındaki değişim çok daha şiddetli hale gelmiş bulunmaktadır. Web sitesinin içinde ve dışında iyi dengelenmiş SEO çalışmalarını hassas bir şekilde uygulamak önemli bir hal almıştır. Yani SEO artık tamamen uzmanlık isteyen bir konudur.

Mesela harici bir bağlantıya dayanan kolay bir SEO tekniğinin artık hiçbir anlamı bulunmamaktadır. Özellikle günübirlik linklerin ömrü çok kısadır. Artık yeni SEO çalışmalarını orta ve uzun vadeli bir perspektiften ele almak gerekmektedir.

İyi web sitesi içeriği SEO için etkilidir
Şimdiye kadar, iyi web sitesi içeriği yapmak için çok fazla know-how gerekiyordu. Artık bir web sitesinin tasarımı ve SEO açısından uyumunun yanısıra, bu sitenin içeriği de çok önemli bir değerlendirme kriteri haline gelmiştir. SEO ölçümlerinin temel bilgi birikimine sadık kalarak uygun anahtar kelimeleri analiz edin ve seçin. Bunu yansıtan bir web sitesi oluşturmak çok önemlidir.

SEO çalışmaları gelecekte ortadan kalkmayacak
Web pazarlamacılığında arama talebi olduğu sürece, SEO çalışmaları ortadan kalkmayacak. Pazarın azalacağına dair bir ihtimal var ancak tamamen ortadan kalkması diye birşey şu anda söz konusu değil. Ayrıca, SEO çalışmlarının amacı, kaliteli içeriğe sahip web sitelerini ortaya koymaktır.

Loading