P

Postanom
Blog

Markalar İçin Sosyal Medyanın Önemi

Sosyal medyayı duymamış olamazsın, geçtiğimiz birkaç yıl içerisinde sosyal medya sadece internet anlayışımızı değil , tüm dünyayı değiştirdi. Bu değişimde , yeni pazarlama taktiklerine neden oldu.Pazarlama departmanları bu yeni iletişim yöntemi ile buluştu. İşte size bir an önce sosyal medya ile tanışmanız için 6 önemli sebep ;


1- Sosyal medya en kısa sürede size , diğer pazarlama kanallarının sağlayamadığı  marka bilinirliği , müşteri çeşitliliği , müşteri ile ilişki kurma ve kârlılık sağlamaktadır. 
2- Sadık müşteri kitlesi oluşturan insanlar etkileşimde bulunan bir topluluğun parçası olmayı severler. Sosyal medya bir topluluk yaratmak ve onlarla duygusal iletişim içerisinde olmak  , firmanıza ve beklentilerinizi uzun dönemde büyük başarı sağlar . Müşteri ilişkilerini geliştirmek için sosyal medya çok önemli bir geri dönüş kaynağıdır. İletişim çalışmalarıyla etkinleştir. Müşterilerinize olan ilişkileriniz güçlendirebilir ve güveninizi artırabilirsiniz.
3- Sosyal Medya ile öncelikle , dijital bağlantınız iletişim olacaktır. Sosyal medyanın dünya çapında yaygınlığını kullanarak yüksek miktarda kişiye ulaşabilir ve yeteneklerinizi onlarla paylaşabilirsiniz.
4- Sosyal Medya ile web sitenizin trafiğinizi destekleyin , sosyal medya paylaşımlarınızı internet ortamından artırabilir ve sonuç olarak sosyal medya çalışmalarıyla arama motorları sonuçlarında liderlik sağlayabilirsiniz. Bu çalışmalar sonucunda , satışlarınızı artırabilirsiniz .
5- Sosyal medya bağlantılarından geri dönüşler alarak ,müşteri beklentileri ve ihtiyaçlarını karşılayabilir , bu vesile ile hem satışlarınızı artırır. Hem de müşteri kitlenizi genişletebilir.
6- Sosyal medya pazarlama çalışmaları ile geneleksel pazarlama metodları arasındaki maliyet farkları gün geçtikçe açılmakta ve sonuç olarak sosyal medya ile yapılan pazarlamanın ne kadar uygun olduğu görülmektedir. Böylelikle yıllık bütçenizi rahatlıkla ayarlayabilirsiniz. Bu sayede büyük oranda tasarruf edebilirsiniz.


Unutmayın ki , firmanız ve markanız için sosyal medyada içerik yönetimi zaman kaybı yaratmaz ve işe odaklanılmasına engel olmaz .Bizler sosyal medya içeriği ve sosyal medya  programımız olan postanom (Sosyal Medya Yönetim Programı) ile işinizi büyük ölçüde kolaylaştırmak istiyoruz. Bu bağlamda Postanom'u kullanarak efektif ve verimli bir sosyal medya pazarlama sistemi kurabilirsiniz.

Loading