P

Postanom
Blog

İNTERAKTİF SATIŞ İÇİN WEB SİTESİ KURMAK

Değişen dünya modelinde her işletmenin bir web sitesi açması zorunlu hale gelmiştir. Web sitesinin açılması ilk olarak işletme veya markanın adını taşıyan bir domain almakla başlar. Alınan domain eğer uluslar arası satış hedefi var ise .com veya sadece Türkiye amaçlı ise com.tr seçilebilir. Domain alımı sonrasında geri kalan adımları planlı hareket ederek bu işlemleri profesyonel bir ekibe bırakmak çok önemlidir.

Profesyonel ekip nasıl bir web sitesi tasarlanacağına ve bu tasarlanacak web sitesinin nelere ihtiyaç duyacağına karar verebilir. Web sitelerinde pazarlama fonksiyonları veya internet ortamından satış yapmak gibi iki seçenek bulunmaktadır. Türkiye olarak e-ticaret işlemleri gün geçtikçe artmaktadır. işletme eğer üretim  yapıyor ve bayi kanalları ile satış yapıyorsa web sitesini pazarlama amaçlı kullanmalıdır. Eğer sadece ticari satış yapıyorsa internet ortamında e-satış web sitesi kurarak işletme fonksiyonlarını bu amaca göre planlayabilir. 

 E-satış için özel olarak hazırlanmış bir web sitesi alınabilir. Örneğin  ideasoft gibi firmalar bu konuda özel hizmet vermektedir. Site özel olarak firma için tasarlanmış olmalıdır. Satmayı planladığı ürünlerin detaylı açıklamasını ( Örg: Boy-Kg.-Renk) yapması gerekir .Firmasını hakkımda bölümünde özel olarak müşterilerine anlatması gereklidir.  Diğer taraftan Bankalar ile anlaşıp ödeme yöntemlerini senkronize etmesi gerekebilir. 

Loading