P

Postanom
Blog

İnteraktif Pazarlamada Postanom Kolaylığı!

 

 

Günümüzde teknolojinin gelişimi ile beraber pazarlama kriterleri de değişmeye başladı. Artık insanların büyük bir çoğunluğu internet üzerinden ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Eskiden kapı kapı dolaşan ve ürün tanıtan kişilerin yerine artık sosyal medya üzerinden verilen reklamlar almaya başladı. Bu reklamlar, insanların arama geçmişinden faydalanıyor ve bu şekilde insanların tercihlerine göre sosyal medya üzerinden onlarla iletişim kuruyor. Peki bu reklamlarda interaktif pazarlamanın rolü nedir?

İnteraktif pazarlama marka veya ürünün internet üzerinden doğru hedef kitlesine ulaşmasını sağlayan elektronik pazarlama yöntemidir. İnteraktif pazarlama ilk olarak cep telefonlarına sms gönderilerek başlatılmış olup, son zamanlarda teknolojinin gelişmesi ile sosyal medya platformlarındaki uygulamalarda resim, video gibi bir çok görselin içerisinde gizlenmiş bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. Çoğu zaman kullanıcılar bu reklamın farkına varmamakta; fakat bilinçaltlarında ürün veya marka ile bir etkileşime girmektedir. 

İnteraktif pazarlama tekniklerinde Postanom programı ile siz de kullanıcılarınıza kolaylıkla erişim sağlayabilir ve markanızı doğru bir şekilde tanıtabilirsiniz. Bu sayede ürününüzün bilinirliği artacak ve satışlarınız yükselecektir. Postanom tüm sosyal medya hesaplarınızı tek bir platform üzerinden yönetmenizi sağlayarak, pazarlama sürecine harcadığınız zamanı ve giderlerinizi minimuma indirerek kazancınızı arttıracaktır. Bu sebeple Postanom kullanıcılarına hem zaman kazandırır, hem de ekonomik açıdan reklam giderlerini azaltmaya yardımcı olur. 

Postanom kullanıcıları, markalarını tanıtırken, aynı anda instagram, facebook ve linkedin gibi sosyal medya hesaplarını tek bir platformdan yönetebilir ve postlarını farklı mecralarda diledikleri zaman aralığında paylaşabilir. Bu şekilde, günün herhangi bir saatinde planlayabileceğiniz post paylaşımlarınız sayesinde bir çok platformda insanlara ulaşabilir ve zaman tasarrufu sağlayabilirsiniz. 

Loading