P

Postanom
Blog

Instagram'ın Keşfet sayfasında artık reklamlar yer alacak

Instagram, reklamları platformuna yerleştirmenin yeni yollarını buluyor. Sosyal medya sitesi Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Keşfet sayfasına reklam koymaya başlayacağını söyledi.

Keşfet, kullanıcıların yeni hesapları bulmalarına yardımcı olmak için ilgi alanlarıyla eşleşen fotoğrafları ve videoları gösterir. Şirket, Instagram hesaplarının yarısından fazlasının kullandığını her ay araştırıyor. Ayrıca, Instagram'ın 1 milyar kullanıcısının %80'i bir işi takip ediyor.

Bir blog yazısında "Markalar insanlar için Instagram deneyiminin önemli bir parçası" dedi. “Alışveriş olsun, öyküleri yakalayın ya da en yeni trendleri keşfe çıkın, insanları aktif olarak beğendikleri markalarla bağlantı kurmak isteyenleri görüyoruz.”

Bu yüzden şirket önümüzdeki birkaç ay içinde Keşfet'te reklamları yayınlayacağını söylüyor. Keşfet'te bir fotoğraf veya videoya tıkladıktan sonra, göz atmaya devam ederken reklamları görmeye başlayabilirsiniz.

eMarketer ana analisti Debra Aho Williamson, reklamverenlerden yeni reklam yerleşimini hızlı bir şekilde benimsemelerini beklediğini söyledi.

"Instagram reklamcılığı çok popüler ve Keşfet değerli yeni reklam envanterinden oluşan bir fırsat oluşturacak" dedi.

Reklam yönetimi konusunda faaliyet gösteren birçok sosyal medya programı da keşfet özellliğindeki reklamlara yönelik geliştirmeler yapacağa benziyor.

Instagram gibi Facebook'a ait olan WhatsApp, geçen yıl Durum özelliğine reklam koymaya başlayacağını söyledi. Instagram ayrıca, Hikayeler özelliğinde ve ana beslemesinde reklam gösterir.

 

Loading