P

Postanom
Blog

INSTAGRAM HESABI NASIL SİLİNİR VE TÜM VERİLER NASIL İNDİRİLİR

Burada Instagram hesabınızı nasıl silebileceğinize veya geçici olarak nasıl devre dışı bırakabileceğinize bir göz atacağız.

Bunun için birkaç basit adımı izlemeniz yeterlidir. İyi olan şey, Instagram'ın tüm verilerinizi indirmenize izin vermesi. Şirketin size bir indirme bağlantısını e-postayla göndermesi 48 saat kadar sürer. Uygulama, hesabınızı silmediğiniz zamanlarda bile verileri indirmenize izin verir.

Instagram, hesabınızın ve tüm bilgilerinizin hesap silme talebinden 30 gün sonra kalıcı olarak silineceğini söylüyor. Söylemeye gerek yok, her şeyi bir kez sildikten sonra bilgilerinizi geri alamayacaksınız. Şimdi, Instagram hesabınızı nasıl silebileceğinize ve tüm verileri nasıl indirebileceğinize bir göz atalım.

 

Instagram hesabınızı nasıl silebilirsiniz ?

Adım 1: Öncelikle bir mobil tarayıcıdan veya bilgisayardan Hesabınızı Sil sayfasını ziyaret etmeniz gerekir. Web üzerinden Instagram'da oturum açmadıysanız, önce giriş yapmanız gerekir. Şirketin Instagram hesabınızı uygulama içinden silmenize izin vermediğini unutmayın.

Adım 2: Açılır menüden hesabınızı neden siliyorsunuz? İfadesinin yanında bulunan bir seçenek belirleyin. Instagram şifrenizi yeniden girmeniz istenecektir. Yalnızca menüden bir neden (sebep) seçtiğinizde hesabınızı kalıcı olarak silme seçeneğine sahip olacağınızı unutmayın.

Adım 3: Hesabımı kalıcı olarak sil'e tıklayın veya dokunun.


Instagram hesabı nasıl geçici olarak devre dışı bırakılır ?

Adım 1: Instagram'a ara vermek ve geçici olarak devre dışı bırakmak istiyorsanız, bunu yalnızca bir bilgisayarda yapabilirsiniz ve bu Instagram uygulaması içinden mümkün değildir.

Adım 2: Sağ üstteki profil resminize tıklayın ve Profil'e tıklayın, ardından Profili Düzenle'ye tıklayın.

Adım 3: Aşağı kaydırın, ardından sağ alttaki Hesabımı geçici olarak devre dışı bırak'ı tıklayın.

Adım 4: Hesabınızı neden devre dışı bırakıyorsunuz? Seçeneğinin yanındaki açılır menüden bir seçenek belirleyin ve şifrenizi tekrar girin. Hesabınızı devre dışı bırakma seçeneği, yalnızca menüden bir neden seçip şifrenizi girmenizden sonra görünecektir. Hesabı Geçici Olarak Devre Dışı Bırak'ı tıklayın.


Instagram verileri nasıl indirilir ?
Adım 1: Profilinize gitmek için simgesine veya sağ alttaki profil resminize dokunun.
Adım 2: Sağ üstteki simgesine ve ardından Instagram ayarlarına dokunun.
Adım 3: Güvenlik'e ve ardından Verilere Eriş'e dokunun.
Adım 4: Belirli bir veri türünü incelemek için Tümünü Görüntüle'ye dokunun.

Loading