P

Postanom
Blog

INSTAGRAM DM (DIRECT MESSAGE) UYGULAMASINI SONLANDIRIYOR

Instagram'ın doğrudan mesajlaşma uygulaması Direct, gelecek ay Instagram tarafından sonlandırılacak. Doğrudan Mesajlaşma ayrıca DM olarak da biliniyor.

Sosyal medya sitesi, doğrudan mesajlaşma uygulamasına olan desteğini sonlandıracak. Uygulamadaki mesajlar kaybolmayacak, Instagram uygulamasına taşınacak.

Sosyal medya endüstrisi hakkında araştırma yapan Matt Navara, bir Twitter paylaşımında, kullanıcıların uygulamaya girdiklerinde şimdi bir mesajı ile karşılaşacaklarını söyledi. Ayrıca, Doğrudan Mesajlaşma uygulamasının gelecek ay kaldırılacağı da ortaya çıktı.

Instagram'ın bu uygulaması, sosyal medya platformunun popülaritesine göre çok fazla talep görmedi. Ancak, uygulamanın neden kaldırıldığı konusunda bir açıklama yapılmadı. Görünüşe göre bu uygulama yerini Facebook Messenger'a bırakacak.

Instagram DM uygulaması Direct, 2017 Aralık ayında Şili, İsrail, İtalya, Portekiz, Türkiye ve Uruguay'da yapılan testlerle kullanıma açılmıştı. Daha sonraları uygulamanın dünya çapında yayılması planlanıyordu.

Uygulama ilk dönemde Snapchat'e benziyordu. Instagram yetkilileri, dört yıl boyunca platformun bir parçası olan mesajlaşma özelliğinin daha verimli kullanılabileceğini söylemişti.

Şu ana kadar Instagram'dan resmi bir açıklama yapılmadı.

 

Loading