P

Postanom
Blog

INSTAGRAM CANLI YAYIN SÜRESİ 4 SAATE ÇIKACAK MI?

Instagram, canlı video ve yayın deneyimini iyileştirmeye odaklanmaya devam ediyor ve bugün, platformda yayın yapıp ardından bu canlı videoları kaydetmeyi kolaylaştıracak çok sayıda küçük değişikliği duyurdu. En büyük güncelleme, yayıncıların artık 60 dakikalık yayınlarla sınırlı olmaması. Instagram kullanıcıları artık 4 saate kadar canlı yayın yapabilecekler. Bu zaman ilavesi, politika ihlalleri olmadığı sürece dünya çapındaki tüm Instagram kullanıcıları için geçerli olacaktır.


Kullanıcılar ayrıca kendi canlı yayınlarını, yayınladıktan sonra 30 güne kadar Hikayeler ve Gönderiler gibi özel arşivlerinde görüntüleyebilecek. İçeriği indirmeyi ve başka bir yere göndermeyi seçebilecekler. Son olarak Instagram, IGTV'ye insanların o anda canlı izlemek için içerik bulabilecekleri bir "Şimdi Canlı" bölümü ekliyor.


Hepsi birlikte ele alındığında Instagram, pandemi nedeniyle canlı yayına açıkça yatırım yapıyor. Şirket, değişiklikler hakkındaki yayınında, fitness eğitmenlerine daha uzun süre öğretme yeteneği veren ve aynı zamanda topluluklarıyla bağlantı kurmaya çalışan aktivistlere konuşma için daha fazla zaman veren daha uzun canlı zaman dilimi üzerinde çalıştığından bahsediyor.


Genelde insanlar, alışveriş de dahil olmak üzere şahsen yaptıkları her şey için canlı yayın akışını tercih ediyor. Bu nedenle Instagram bunu yapmaları için kullanıcılarına daha fazla zaman veriyor. Aynı zamanda şirket, canlı videoların, özellikle de insanların hayatlarının başka bir zamanında izleyemeyecekleri bir şey olduğu göz önüne alındığında, kullanıcıların uygulamada daha uzun süre kalmasını umuyor. İnsanların canlı yayını tercih edebilecekleri çok sayıda platform var, ancak Instagram kendisini rekabetçi ve olması gereken yer haline getirmeye çalışıyor.

Loading