P

Postanom
Blog

FACEBOOK BARINDIRMA HİZMETİ GODADDY VE WIX İN YENİ RAKİBİ

Facebook, küçük ve orta ölçekli firmaların ilgisini çekmesi muhtemel yeni bir barındırma hizmeti de dahil olmak üzere iş araçları paketine yaptığı yatırımı arttırdı. Bu hizmet ile ilgili ayrıntılar şu anda oldukça az. Sosyal ağ devi, barındırma hizmetini önümüzdeki aylarda sunmak için ortaklarıyla sıkı bir şekilde çalışıyor.
Facebook bloğu içindeki bir yazı şöyle diyor: "İşletmelerin çeşitli teknoloji ihtiyaçları var ve birlikte çalıştıkları şirketlerde müşteri iletişimlerini barındırmak ve yönetmek için seçim yapmak istiyorlar, özellikle de uzaktan çalışma arttıkça.
Bu nedenle, önümüzdeki aylarda, son iki yıldır birlikte çalıştığımız iş çözümü sağlayıcılarıyla ortaklıklarımızı genişletmeyi planlıyoruz. Ayrıca, işletmelerin WhatsApp mesajlarını Facebook'un sunmayı planladığı barındırma hizmetleri aracılığıyla yönetmeleri için yeni bir seçenek sunacağız. "
Facebook, özellikle WhatsApp for Business aracılığıyla ticari müşterilere olan çekiciliğini artırmak için çalışıyor. Kısa bir süre önce, bireylerin doğrudan WhatsApp sohbetleri üzerinden alışveriş yapmasının bir yolunu duyururken, perakendecilerin bunu mevcut e-ticaret yaklaşımlarına entegre etmelerini de kolaylaştırdı.
Bir teknoloji sitesinde yapılan açıklamada; Facebook, yeni barındırma hizmetinin işletmelere ücretsiz olarak sunulacağını ve bunun WhatsApp Business API kullanmak isteyen şirketler için mali yükü ortadan kaldıracağını duyurdu. Facebook’un geniş veri merkezi koleksiyonuyla birlikte çevrimiçi altyapıyı çalıştırma deneyimi, yeni bir barındırma sağlayıcısı arayan firmalar için cazip bir seçenek oluşturacağı anlamına geliyor.
Facebook ayrıca, işletmeler için WhatsApp mesajlarını doğrudan barındırma hizmetleri aracılığıyla yönetmelerine olanak tanıyan bir hizmet sunacağını doğruladı. Bu hizmet, müşterileriyle bu ortam aracılığıyla bağlantı kuran küçük ve orta ölçekli kuruluşlar için, iletişimlerini yönetmeyi çok daha kolay hale getirecek.
Bu arada, Facebook’un yeni barındırma platformuyla ilgili daha fazla ayrıntıyı beklerken, diğer web sitesi kurma şirketleri bu yeni hizmetin ne kadar tehdit oluşturduğunu merak etmiyor değil. Sosyal medya yazılımları Facebook'un barındırma hizmetini tercih eder mi bilmiyoruz. Ancak şirketin bu konuda iddalı bir giriş yaptığını söyleyebiliriz.

Loading