P

Postanom
Blog

Dijital pazarlama trendleri

Dijital pazarlama ile gelişen pazarlama taktikleri 2019 yılında gelişmeye ve detaylı bir şekilde renklenmeye devam edecek. Gelişen teknoloji ile müşteri arzularını ve isteklerini yapay zeka kullanarak öğrenmek ve tahmin etmek önemli bir rol oynayacaktır. Müşterilerin hangi konuyu veya temaya daha fazla ilgi duyduğunu tahmin etmek yapay zeka ile mümkün olacak. Verilen reklamların  tıklanma sayısı veya beğenilmesinin yanı sıra , izleme süresi gibi detaylı bilgiler  müşteri hareketlerini  gözleyip analiz etmemizi sağlayacak. 

Gelişen pazarlama trendleri sayesinde müşteriler nitelikli yapılan videoların içine gizlenen reklam temaları ile rahatsız edilmeden istenen marka ve ürünler alt belleğe yazılmak suretiyle ilerleyen zamanda hatırlaması sağlanacaktır. 

2019 yılında da yine videolu reklamlar daha çok kullanılan reklam modeli olacak. Tabi diğer önemli bir konu ise kullanıcılar son zamanlarda artan reklam engelleme programlarını indirip sık olarak kullanmaları reklam verenler için risk oluşturmaktadır. 

İlerleyen dönemlerde klavye ile yazıp aratmak yerine sesli komut sisteminin ön plana çıkması bekleniyor. Markaların ilerleyişi önden görüp reklam çalışmalarını bir sonraki level olan sesli yanıt sistemine uyarlamaları ilerisini önceden görüp planlamalarına imkan vermektedir.  

Loading