P

Postanom
Blog

Backlink İçin İçerik Oluşturma

Backlink işlemi tüm SEO işlemlerinde %30'luk bir bölümü kapsar. Yani SEO işinin büyük bir bölümünü kaplamaktadır. Günümüzde şirketlerin backlink hizmeti alabilecekleri servisler ve platformlar mevcut.

Aynı zamanda son yıllarda tamamen backlink için içerik oluşturma üzerine kurulmuş platformlar da karşımıza çıkıyor. Sadece backlink alabileceğiniz makaleleri yazdırabileceğiniz hizmetler sunuyorlar.

Örneğin değerli bir haber sitesinin bizim web sitemize backlink vermesiden çok, bu haber sitesinin teknoloji sayfasından backlink almak çok daha önemlidir. Örneğin konumuz "akü değişimi" ve bununla ilgili bir makaleyi organik içerik platformundan hazırlatmış olduğumuzu varsayalım. Makale içeriğinde "akü değişimi" kelimesini kalın (bold) yaparak  web sitemize ait bir link eklediğimizde, makale artık yayınlandığı haber sitesinden bizim web sitemize backlink vermiş oluyor. Backlink dediğiniz olay bundan ibaret. İyi ve kaliteli 20-30 tane internet sitesinden backlink alırsanız, rekabet gücü düşük kelimelerde arama motorunda ön sıralarda çıkma imkanınız mevcut. Bunu bir garanti olarak görmeyin. Fakat %20 ila %30 arasında etkili olacaktır.

Ajanslar aracılığıyla backlink işlemi için fazla para vermeniz gerekiyor fakat rekabet gücünün düşük olduğu etiket kelimeleriniz mevcut ise, bu kelimeler için kendiniz de web sitenizi rahat rahat üst sıralara yükseltebilirsiniz.

Loading